Firma Bimoto została założona w wyniku wieloletnich prac rozwojowych nad rowerowymi napędami silnikowymi. Pierwszy prototyp powstał w 2003 roku, a następnie był stale doskonalony osiągając bardzo wysoki poziom jakości i niezawodności. W 2008r. rozpoczęliśmy produkcję seryjną.

Mimo, że początkowo prace zostały ukierunkowane na napęd z silnikiem spalinowym, obecnie nasza oferta została rozszerzona również o napędy elektryczne. W szczególności wykorzystujemy pomysł wykorzystywania przerzutek rowerowych do zmiany biegów przy napędzie silnikowym.

Zajęliśmy się również nietypowymi konstrukcjami, takimi jak napędy dla wózków inwalidzkich, ryksz, rowerów trójkołowych itp.

Nasz rozwój zawdzięczamy w dużej mierze firmom współpracującym z nami, a w szczególności firmie Met-Pol. Met-Pol w czasie wieloletniej współpracy był zaangażowany niemal w każdy etap prac zawsze służąc swym doświadczeniem i profesjonalnym zapleczem warsztatowym.Nasi partnerzy:


Met-Pol
www.met-pol.home.pl
Firma Met-Pol zajmuje się obróbką skrawaniem od 1981 roku. Wysoko kwalifikowana kadra dysponuje bogatym parkiem maszynowym, w tym obrabiarkami CNC najnowszej generacji.Sola Technics-Artco
www.sola.pl
W firmie Sola Technics-Artco zostały opracowane formy wtryskowe do aluminium i są wykonywane odlewy do naszych zespołów napędowych.


Honda Aries Power
www.honda.ariespower.pl
Aries Power Equipment Sp. z o. o. jest Generalnym Przedstawicielem koncernu HONDA Motor Co. Ltd. w Polsce. Posiada 191 punktów dealerskich i serwisowych, co zapewnia bardzo dobry dostęp do oferowanych urządzeń, a także sprawny i niezawodny serwis.Cyclone
www.cyclone-tw.com
CYCLONE postawił sobie za cel zostać uznanym na świecie dostawcą wysokiej jakości produktów wykraczających poza oczekiwania klienta. Dzięki prowadzonym pracom rozwojowym osiągnął sukces na wysoko konkurencyjnym rynku rowerów elektrycznych.


PGR – Profesjonalna Grupa Rowerowa
www.grupapgr.pl
PGR - Profesjonalna Grupa Rowerowa Sp. z o.o. powstała w 2004 roku. Skupia ona 14 najlepszych firm rowerowych z terenu całej Polski w tym 25 sklepów. PGR jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce firm KONIG, Cannondale, Norco oraz Centrurion.


Ar-Mar
www.skleprowerowy.pl
Ar-Mar istnieje na polskim rynku już od 10 lat. Posiada na terenie Warszawy cztery sklepy rowerowe z profesjonalnymi serwisami.